VIP Kaynaklar Güncellenmeye Başlamıştır. Keyifli Seyirler...

Kore Dizileri – Kore Dizi İzle

admin
25 Oca 2019
Kore Dizileri – Kore Dizi İzle

Kore yapımı diziler, son yıllarda sadece Türkiye’de değil Avrupa ve Orta doğu bölgesinde de oldukça popüler bir kitleye sahip olmayı başarmıştır. Yoğun bir şekilde ilgi gören Kore Dizileri, temellerini 2000’li yıllarda atmaya başlamıştır. Yaptıkları çalışmaların en güzel neticelerini almaya başlayan Kore TV ve sinema sektörü, şimdilerde tüm dünyaya örnek olacak ve yol gösterecek çalışmalara da imza atıyor.

Sinema ve TV sektöründe büyük bir Pazar yakalayan yapımcılar, Kore dizilerinin farklı kategorileri ile de seyircilerine hitaben tam not alıyor. Kore dizileri kendi kültür ve yaşamını başarıyla tanıtarak dünyada ilgi çekici ve duygu seline sürükleyici olarak, yeni yapımlar vizyonda ve TV de yayınlanmaya devam ediyor. İşte bu şekilde dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’ de de esen Kore dizileri içerisinde, en iyi Kore dizileri listesini sizler için hazırladık.

En İyi Kore Dizileri Listesi Kriterleri 

  • Kültürümüzden bağımsız İlginç ve farklı konulara sahip olması

  • İzlerken yoğun bir şekilde duygu yaşatması (gülme, ağlama, sinirlenme, üzülme)

  • Sıkmaması ve akıcı bir şekilde izletmesi

  • Karakterlerin ilgi çekici tarzları ve sesleri

  • Konu tekrarının yaşanmaması, sahnelerin uzun metraj çekilmemesi

Değinilen konu, yetenekli oyunculuk, tam kurgu ve görsellikefekt ve devamlılık gibi pek çok farklı kritere göre hazırlamış olduğumuz en iyi Kore dizilerinden birkaçını sizler için sıraladık

İşte Kore’ de yayınlanan, ünü dünyaya yayılmış  en iyi ve en başarılı Kore dizilerinden birkaç tanesi;

1.Secret Garden

Büyük bir alışveriş şirketinin sahibi ile bir dublörün ruhları, içtikleri bir şaraptan dolayı yer değiştirir. Oldukça eğlenceli ve duygusal Fantastik tarzda bir Kore dizisi.

IMDb: 8.5

2.Coffee Prince

Kız kardeşi ve annesine bakmak zorunda olan genç bir kız. Ve oldukça zengin bir iş adamı erkek. Tesadüfen kesişen yollar ile başlayan büyük bir aşkın hikayesi. Romantik-Drama-Komedi türünde bir Kore dizisi.

IMDb: 8.4

3.You’re Beautiful

Biri müzisyendiğer ise rahibe olan ikizlerin hikayesi. Geçirdiği kaza sebebi ile, tedavi için başka bir ülkeye giden abinin yerine geçen rahibe kardeş.Romantik-Komedi türünde bir Kore dizisi.

IMDb: 8.0

4. Love in the Moonlight

Erkek kılığına girmiş bir kadın ve bir Prens arasında geçen oldukça eğlenceli, Komedi türünde bir Kore dizisi.

IMDb: 7.9

5. Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

Blue çağında olan genç Halterci bir kızın ilk defa âşık oluşunu anlatan Romantik-Drama tarzında bir Kore dizisi.

IMDb: 8.6

6. Goblin

Goblinin kalbindeki kılıcı çıkarabilen tek kadın gelinidir. Gelini aramaya başlayan Goblinin maceralarını içeren Fantastik tarzda bir Kore dizisi.

IMDb: 8.9

7. W – Two Worlds

Bir çizgi roman kahramanı ile gerçek dünyada yaşayan bir cerrah arasındaki aşk hikayesinin anlatıldığı Romantik tarzdaki bir Kore dizisi.

IMDb: 8.4

8. Romantic DoctorTeacher Kim

Greys Anatomy ve Doktorlar dizisini sevenlerin oldukça beğeneceği, hastane temalı Kore dizisi.

IMDb: 8.3

9. Winter Sonata

10 yıl önce ölen sevgiliye benzer biri ile karşılaşan gencin mücadelesinin anlatıldığı Romantik-Drama tarzındaki Kore dizisi.

IMDb: 8.1

10. You Who Came From the Stars

Dünyada sıkışıp kalan bir uzaylının tam dönmek üzere geliştirdiği yönetim sonuna varmışken âşık olması ile devam eden Romantik tarzdaki Kore dizisi.

IMDb: 8.3

Yorumlar