VIP Kaynaklar Güncellenmeye Başlamıştır. Keyifli Seyirler...

İzlemeniz Gereken 2018 Yapımı 5 Film

admin
26 Ara 2018
İzlemeniz Gereken 2018 Yapımı 5 Film
Sinemaseverler her yıl vizyona giren onlarca film arasında zaman kaybetmeden en iyi filmlere ulaşmak istiyorlar. Tanıtım çalışmalarıyla ön plana çıkan birçok film arasında kaliteli yapımları tespit etmek ise her zaman kolay olmuyor. Bu listemizde 2018 yılında çıkan izlemeye değer 5 yapımı sizlere tanıtacağız. İyi seyirler…
5. Yok Oluş – Annihilation – 2018 – IMDb: 6,9
Yönetmen: Alex Garland
Bilimkurgu ve gerilimi iliklerinize kadar hissedeceğiniz yeni bir film mi arıyorsunuz? Tüm olayların Area X isimli bölgede başladığı Yok Oluş filmi size sürükleyici dakikalar vaad ediyor. Bölge, üzerinde meydana gelen sıradışı olaylar sebebiyle yetkililer tarafından karantinaya alınıyor ve uzun süredir sıradan insanların ayak basmadığı bu topraklar herkesten gizlenmeye çalışılıyor. Uzun yıllar öncesinden kalan medeniyet izlerinin de yok olmaya yüz tuttuğu günlerde düzenlenen keşif gezisi ile bölgenin oldukça güzel bir halde olduğu raporlanıyor. Keşif gezilerinin devamında bölgeye giden kişiler ise pek de iyi sonlarla karşılaşmıyorlar. Olaylar sürüp giderken, yeni bir grup Area X bölgesine gitmeye ve olayların nedenini araştırmaya karar veriyor. Peki ya farklı mesleklerden oluşan bu grup, amaçlarına ulaşmış bir şekilde geri dönebilecekler mi?
4. Upgrade – 2018 – IMDb: 7,6
Yönetmen: Leigh Whannell
Hayatta en çok değer verdiğiniz insanı kaybetseydiniz, kendinizi nasıl hissederdiniz? Karısı ile birlikte geçirdiği oldukça sıradan bir günde uğradığı saldırı sonucu hem belden aşağısı felç olan hem de karısını kaybeden Grey Trace benzer bir olayla karşı karşıyadır. Günlerini; duyduğu öfke ve intikam arzusu ile kendisini yiyip bitirerek geçirmektedir. Bu duygular dayanılmaz bir noktaya ulaştığında, karakterimizin karşısına bir çıkış yolu belirir. Yeni bir teknoloji üzerinde çalışan, oldukça varlıklı bir bilim adamı Grey’e onu tedavi edebileceğini söyler. Tedavi için karakterimizin bedenine yapay zeka implantı yerleştirecek ve onun yeni yetenekler kazanmasını sağlayacaktır. Bu yeni teknoloji ile oldukça farklı bir insan olan Grey Trace, yeni hayatında arzuladığı intikamı elde edebilecek midir?
3. Sevgiler, Simon – Love, Simon – 2018 – IMDb: 7,7
Yönetmen: Greg Berlanti
Simon Spier oldukça farklı bir çocukluk geçirmektedir. Bunun sebebi hem duygu dünyasının şekillendiği bir yaşta olması hem de hemcinslerinden farklı bir cinsel yönelime sahip olmasıdır. Karakterimiz; eşcinsel olmanın getirdiği zorlukların yanında, bu durumu ailesine ve arkadaşlarına anlatmanın da bir yolunu bulamamaktadır. Tam bu sıralarda ortaya çıkan ve çevresindekilerin hiç hoş karşılamayacağı bir aşk da işleri hiç kolaylaştırmayacaktır. 2018 yapımı filmler arasında farklı bir bakış açısına sahip bu filmi mutlaka izlemelisiniz.
2. Deadpool 2 – 2018 – IMDb: 7,8
Yönetmen: David Leitch
Sıradan süper kahraman hikayelerinden oldukça farklı olan Deadpool, bu kez de ikinci filmi ile karşımıza çıkıyor. Sürekli kendisini farklı bir olayın içinde bulan kahramanımız, ölümsüz olmasının verdiği güven ile tehlikeli olduğu kadar eğlenceli maceralara atılıyor. Komedi ve aksiyonun bir arada bulunduğu bu filmde, kahramanımızın yeni görevi ise; gelecekten gelen ve bir çocuğun peşine düşen Cable ismindeki adama engel olmaktır. Hedef aldığı çocuğun gelecekte büyük felaketlere yol açacağını öne süren bu adamı durdurmak için Deadpool önderliğinde büyük bir ekip kurulur ve harekete geçer.
1. Köpek Adası – Isle of Dogs – 2018 – IMDb: 7,9
Yönetmen: Wes Anderson
Sadık dostlarımız köpekler hakkında mükemmel bir animasyon filmi izlemeye hazır mısınız? Yakın bir gelecekte, köpeklerden hiç de haz etmeyen yöneticiler tarafından Megasaki şehrindeki tüm köpeklerin yakalanmasına ve  uzak bir yere yollanmasına karar verilir. Sokaklardaki başıboş köpeklerin yanında evcil köpeklerin de toplanmasını içeren bu yeni uygulama karşısında kimsenin elinden bir şey gelmez. 12 yaşındaki Atari Kobayashi ise diğer insanların aksine bir şeyler yapmaya karar verir ve minyatür uçağıyla köpeğini aramaya başlar. Bu yolculukta küçük karakterimizin başına birbirinden ilginç olaylar gelecektir.

Yorumlar