VIP Kaynaklar Güncellenmeye Başlamıştır. Keyifli Seyirler...

Gişede Rekora Giden Film : Bohemian Rhapsody

admin
18 Kas 2018
Gişede Rekora Giden Film : Bohemian Rhapsody

2 Kasım’da vizyona giren ve bir biyografi filmi olan Bohemian Rhapsody filminin yönetmenlik koltuğunda Bryan Singer oturuyor. Anthony McCarten ile Peter Morgan ise Senarist olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü Sanatçı Freddie Mercury’inin hayatının anlatıldığı filmde Freddie Mercury’i Rami Malek canlandırıyor. Ünlü İngiliz Rock grubu Quenn’in gitaristi Brian May’i Gwilym Lee, Vokalist Roger Taylor’ı Ben Hardy, Gitarist John Deacon’ı da Joseph Mazzello, Mary Austin’i ise Lucy Boynton isimli aktör canlandırıyor.

Ülkemizde ve tüm dünya çapında kısa zamanda gişelerde rekor kıran Bohemian Rhapsody filminin ana teması ise efsanevi İngiliz Rock grubu Queen’in ilk günlerinden başlayan yolculuğunun ve hızla tırmandıkları şöhret basamaklarının getirdiği olaylardan sonra grup içinde yaşanan çatışmaların da işlenmesi dikkat çekerken çoğu kişinin ayrıntısını bilmediği 1985’teki Afrika’ya yardım amaçlı düzenlenen Live Aid konserinin arka planı da dikkat çeken sahnelerin başında geliyor. Bohemian Rhapsody filmi ayrıca Cezayirli Farrokh Bulsara’nın Freddie Mercury’e dönüşümünü anlatırken efsane grup Queen’i de ihmal etmeden ön planda her iki olguyu da yansıtıyor. Mercury’nin neden mikrofonu sapıyla kullandığı, en sevdiği şakalaşmaları, şarkıların çıkış ve montaj süreçleri gibi sevenlerinin memnun olacağı ince ayrıntılar da sahneleniyor.

Queen grubunun ev sevilen ve en bilinen şarkılarının harika ses ve orkestra çalışması ile filmde sergilenmesi dikkat çekerken Freddie’nin çok bilinmeyen kaprisleri ve grup üyelerinin herşeye rağmen rağmen dağılmamak için sergilediği mücadeleler de gün yüzüne çıkıyor. Filmin son aşamalarında adeta parlayan muhteşem ve eşsiz Live Aid konser sahneleri de izleyicileri büyülüyor. Gerçeklik dolu her sahnesiyle şaşırtan Bohemian Rhapsody filminde Live Aid konserinin yapıldığı o statta milyonlarla birlikte Queen dinleyip sanki Freddie Mercury’i gerçekten görmüşçesine zevk almakta mümkün oluyor. Bohemian Rhapsody filminde kostüm, saç ve makyaj gibi pek çok detayın dahi başarıyla tasarlanmış olması sinemada bir başyapıt olmasını destekleyen faktörlerden biri olarak görülmeyi da hak ediyor. Freddie Mercury başta olmak üzere ünlü Rock grubu Quenn’in iç dünyasına da yakından tanıklık etmenin zevkini yaşamak isteyenler için oldukça akıcı ve doyurucu bir film olarak Bohemian Rhapsody, gişe rekorları kıran eşsiz filmler arasında sinema tarihine adını altın harflerle şimdiden yazdırmış gibi görünüyor.

Yorumlar